Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S.

1. Nasıl rezervasyon yaptırabilirim?

 

0 (232) 464 0 364 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz Arventur çağrı merkezimizden seyahat danışmanlarımız aracılığıyla rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

2. Rezervasyon sisteminiz nasıl çalışıyor?

 

Yapmış olduğunuz aramaya göre gelen ilk sonuçlar “en uygun fiyatlı tur”, “en uygun fiyatlı cruise tur”ve “en uygun fiyatlı otel”dir. Standartlarınıza göre havayolu, uçuş saati ve otel değişikliği yapabilirsiniz. Sistemimiz, sizin seçeceğiniz şehirde, arzu ettiğiniz tarih aralığında, dilediğiniz havayoluyla ve otelde seyahat özgürlüğü tanır.

 

3. Rezervasyonum ne zaman kesinleşecek?

 

Turunuzun ödemesini yapıp, rezervasyonu tamamladığınız an rezervasyonunuz kesinleşecektir. Rezervasyonun tamamlanmasıyla eş zamanlı olarak uçak biletleriniz kesilir, otel ve transfer rezervasyonlarınız gerçekleştirilir.

 

4. Rezervasyonu tamamladıktan sonra ne yapmalıyım?

 

Sisteme girdiğiniz e-mail adresinize gelecek olan “Rezervasyonunuz Tamamlandı” mailini dikkatlice kontrol edip, “Okudum, onaylıyorum” yazarak cevaplamanız gerekmektedir.

 

5. Bu maili neden göndermeliyim?

 

Seyahat belgenizi size gönderebilmemiz için tarafınızdan gelecek onaya ihtiyaç duymaktayız.

 

6. Onay mailini göndermezsem ne olur?

 

Uçak PNR numaranız, otel ve transfer onay numaralarınız size ulaşamayacaktır.

 

7. Turlarda kaç kişi oluyor?

 

Almış olduğunuz turun özelliklerine göre değişmektedir. Bireysel katılım tercih ederseniz size özeldir ve herhangi bir kafileye bağlı olmadan özgürce seyahat edebilirsiniz.

 

8. Havalimanında buluşma olacak mı?

 

Turunuza giderken, uçuşun gerçekleşeceği havalimanına vardığınızda havayolu kontuarından işlemlerinizi yaptırıp direkt uçağınıza geçebilirsiniz.

 

9. Gideceğim yerde beni kim karşılayacak?

 

Varışınızı takiben, valizleriniz alıp dış hatlar varış (arrival hole) salonuna geldiğinizde transfer görevliniz sizi, isminizin yazılı olduğu veya Arventur logolu bir levha ile karşılayıp, otelinize bırakacaktur.

 

10. Dönüş günü transferim yapılacak mı?

 

Evet, dönüş günü uçuşunuza 3 saat kala (Bazı destinasyonlarda bu süre değişebilir. Değişmesi durumunda sizi bilgilendireceğiz) transfer görevlisi sizi otelinizden alıp, havalimanına bırakacak.

 

11. Turumu nasıl iptal edebilirim?

 

Tur iptal talebinizi yazılı olarak, rezervasyon@arventur.com.tr adresine göndermeniz durumunda iptal talebiniz işleme alınacaktır.

 

12. Turumu iptal edersem iade alabilir miyim?

 

​İptal durumlarında sözleşme koşulları geçerli olmakla birlikte, uçak biletleriniz tarifeli olduğundan havayolunun iptal koşulları geçerli olacaktır.

 

13. Vize işlemleri için destek alabilir miyim?

 

Elbette. Arzu ederseniz Arventur size vize danışmanlığı yapmaktadır. Vizenizi kendiniz alacaksanız, bizlerden vize için gerekli olan tur evraklarınızı temin edebilirsiniz.