FRANSA

AVRUPA ÜLKESİ

FRANSA

Fransa, ya da resmî adıyla Fransız Cumhuriyeti, ana kara toprakları Batı Avrupa’da bulunan ve dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları olan bir ülkedir. Kıta Fransası, güneyde Akdeniz’den kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi’ne, doğuda Ren Nehri’nden batıda Atlas Okyanusu’na kadar yayılan topraklarda yer alır.

Fransa, yıl içerisinde ağırladığı seksen iki milyon turistle, dünyada en çok ziyaret edilen ülkelerinin başında geliyor. Başkent Paris ise, son yirmi yılda en fazla turist çeken şehirler arasında ilk ondaki yerini koruyor. Ana kara toprakları Batı Avrupa’da bulunan ve dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları olan Fransa, Andorra, Belçika, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Monako, İspanya, İsviçre ile komşu.

Bilinmesi Gerekenler

Başkenti

Paris

Vize

Vize Gerekiyor

Dil

Fransızca

Para Birimi

Euro

Yüzölçümü

551.500 km²

Fransa’da Tatil

Fransa’da bulunduğunuz süre içinde Fransızlara ve geleneksel dillerine olabildiğince saygı göstermeniz bekleniyor. Çok iyi Fransızca bilmeseniz de, elinizden geldiği kadar çaba sarf etmeniz, özellikle halka açık yerlerde yüksek sesle konuşmamanız ve insanların rahatsız olacağı konulardan bahsetmemeniz yeterli.Fransa, dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri. Paris ise, sahip olduğu eşsiz müzeleri, yemek ve şarap kültürü, gece yaşamı ve kendine özgü atmosferiyle, adı ülkesi ile özdeşleşen ve dünyanın en fazla turist çeken şehirler arasında ilk sıralarda yer alıyor.